| tequillaXd a întrebat:

Pot da la medicina daca urmez profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| desisdana a răspuns:

Da.la medicina poti intra chiar daca urmezi alt profil.bac-ul trebuie sa il ai si atat.pentru ca dupa inscriere la facultatea de medicina dai examen scris:la biologie.sunt vreo 100 intrebari si in urma rezultatului intri la buget,taxa, sau deloc.dar asta inseamna ca trebuie sa ai ceva cunostinte din bio... daca mai ai ceva intrebari trimite-mi msj, pentru ca eu tocmai am terminat medicina si poate pot sa-ti mai dau ceva sfaturi

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Da, poti.

| haifisch a răspuns:

Poti, dar n-o sa iei.hee hee

| PrecioussGirl a răspuns:

Da. insa o sa iti fie putin greu deoarece la sociale nu se pune accent pe biologie, chimie.
indicat ar fi profilul stiintele naturii.

| RedHair a răspuns:

Sigur ca poti, daca inveti materia, iar cu ambitie inveti orice! Eu sunt in aceeasi situatie (vreau sa dau la medicina dentara big grin).

Multa bafta!

| Anxx a răspuns:

Sigur ca poti, insa iti va veni mult mai greu apoi.Va trebui sa inveti in paralel la biologie, chimie, pentru ca la SS din clasa a 11 nu mai faci aceste materii. Daca vrei la medicina cel mai bun profil este cel de bio-chimie.

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Pai draga vivi,(si mie tot vivi mi se spune). poti sa dai. daca ai cap destept! si mai ales daca mai ai si bani! mai poti urma niste cursuri de specializare, astea sunt cu bani! si te faci medic!