| ramona0506 a întrebat:

Cum este la profilul matematica-informatica, si ce as putea deveni pe viitor? Sunt sanse sa ma bag la facultatea de medicina dupa? Mie imi place matematica, imi place mult engleza, biologia, si chiar nu ma pot hotari la ce sa dau. Deci la mate-info pe ce materii se axeaza? Este greu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea nu depinde de liceu.
Vei putea intra la orice facultate vei vrea. Și da mate-info e potrivit pentru tine. Nu e greu, doar că se axează mai mult pe matewinking

| RalucaN a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa intri la ce facultate vrei, deoarece e profil real happy Poti sa dai la Mate-info Intensiv Engleza, daca iti place si engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place matematica, nu o sa iti fie greu la mate-info.
O sa faci multa matematica (M1), chimie, fizica etc.
Daca dai la bio-chimie, o sa iti fie mai usor la facultate pentru ca ai deja anumite cunostinte in acest domeniu.
Insa, de la ambele profiluri te poti duce la medicina.
Bafta!