| aramnicolae a întrebat:

La facultate o sa am colegi gen ca in liceu la fiecare ora? e adevarat ca la facultatea nimeni nu isi mai face prieteni? sunt in a 12 sem 2 si am emotii privind anii studentiei

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

O sa ai colegi ca la liceu. Prieteni o sa iti faci, chiar daca nu vrei. Din punctul meu de vedere este imposibil sa treci prin fa ultate de unul singur fara prieteni. Bine inteles ca o sa existe vesnicele bisericute.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La cursuri vei avea" colegi de an"( participa toti studentii inmatriculati in respectivul an de studii). La seminarii si laboratoare vei avea "colegi de grupa"( participa un numar restrans de studenti organizati pe grupe ). Prieteniile se leaga inca din primele saptamani de scoala!--- intai intre colegii de grupa si mai apoi intre colegii de an.

| Silwian a răspuns:

La Facultate vei da peste drogati si panarame!

| JackR a răspuns (pentru Silwian):

Intrebarea se referea la facultate in sensul de "universitate", nu facultate in sensul "Jilava". Se pare ca tu ai fost la a doua!

| aramnicolae explică (pentru JackR):

Eu?!

| JackR a răspuns (pentru aramnicolae):

Nu, domnule! Vorbeam "cu" tipul ala care confunda facultatea cu o carciuma din Ferentari.

| aramnicolae explică (pentru JackR):

Ok.