| sopranaCadaverica a întrebat:

Merita sa fii angajat ca asistent medical intr-un spital? Se castiga bine?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,se câștigă bine și la noi in domeniul privat.

| sopranaCadaverica explică (pentru Donsavas):

Eu intrebam de munca la stat.

| mihai69 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi dacă e "la STAT", nu se stă?!?
Oricum, e o muncă grea şi în opinia mea, la noi, nu e plătită cât face.
Şi te mai şi acuză lumea că vrei "şpagă", şi de aia ai ales meseria asta.

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

Stii cumva cam cat e salariul unui debutant in general? Nu brut. Cel ''ciopartit'' cu tot cu taxele de rigoare. Ajunge la 3000 lei in mana?

| mihai69 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu, din păcate nu știu răspunsul la întrebarea asta...
Dar informația există, e publică:
http://www.curentul.info/wp-content/uploads/2017/12/salarii-sanatate.pdf

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca o faci pentru oameni merita.Insa daca iti doresti pe langa asta si sa castigi bine, nu prea.