| anonim_4396 a întrebat:

O diplomă de asistent medical obținută în România este recunoscută și în America?

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

In America nu e nimic recunoscut decat daca ai absolvit ceva la ei.Totusi, ai sanse mari sa absolvi un curs de ceva in acest domeniu, caci acolo se invata si ceva tehnologie legata de profesie si de legislatie, care difera mult de ce este in restul lumii.Deci nu te gandi ca ajunsa acolo te si angajeaza, diploma de acolo o poti insa obtine usor.Mai trebuie experienta (dovezi), relatii si recomandari mai rau ca aici, etc.Succes.