| anonim_4396 a întrebat:

O diplomă de asistent medical obținută în românia este recunoscută în SUA? Iar în caz că răspunsul va fi NU, care este procesul recunoașterii ei în America?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un examen realizat in EE.UU si omologarea diplomei in acel stat ca sa vada ca te pricepi in meseria ta

| doctorandus a răspuns:

Complicat, fiecare stat are alte legi, unele au legi mai laxe, altele mai severe. In principiu, ar putea fi recunoscuta doar daca e un studiu oficial sau acreditat (in Romania), ca altfel mi-as putea si eu deschide o dugheana de dat diplome pe bani si sa le fluturi in fata americanilor.