| CARDHU a întrebat:

Ofer funda celui care raspunde la urmatoarea intrebare cu cele mai multe argumente :

Care este din urmatoarele cel mai " smecher " serviciu, din urmatoarele? ( Servicile care sunt mai jos sunt din Romania! )

Serviciul Român de Informații (SRI)
Serviciul de Informații Externe (SIE)
Serviciul de Protecție și Pază (SPP)
Serviciul de Telecomunicații Speciale (STS)
Direcția Generală de Informații a Apărării (DGIA)
Direcția Generală de Informații și Protecție Internă

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

SRI cel mai bine platit. SPP esti un fel de bodyguar nu are rost, toate celalalte sunt sub SRI

| MadalinStoicescu a răspuns:

Parerea mea SRI -din cate stiu eu sunt salarii foarte mari pentru ca ai fel si fel de sporuri, dar e nasol pentru ca esti urmarit in fiecare moment(te suna sa te intrebe ce planuri ai, unde te duci, etc)
Eu zic sa te duci spre STS (e ceva gen SRI dar mult mai relax )sau SIE

| NiciUnNumeNuEraDisponibil a răspuns:

Daca te duci la SRI si te pricepi sunt sanse mari sa te avanseze la SIE. si eu zic SRI

| NiciUnNumeNuEraDisponibil a răspuns (pentru NiciUnNumeNuEraDisponibil):

PS: am mai vazut o intrebare de a ta: de ce SRI are academie si SIE nu. E acceasi academie pentru amandoua, la SIE sunt trimisi aia mai buni de la SRI. sper sa iti fie de folos

| NOC a răspuns (pentru NiciUnNumeNuEraDisponibil):

Tovarase, te rog sa nu dezinformezi lumea. ANI nu a pregatit si nu va pregati niciodata ofiteri pentru SIE. Da-ti cu parerea vizavi de subiectele pe care le cunosti, ca daca stiai cu ce se mananca ANI nu debitai aberatia asta.