| CARDHU a întrebat:

As dori sa fac o facultatea care m-ar ajuta sa ma angajez la SIE [ SERVICIUL ROMAN DE INFORMATII EXTERNE ] Ce facultatea imi sugerati? OFER FUNDA

1 răspuns:
| jalebelita2 a răspuns:

Nu exista o facultate anume pe care s-o urmezi pentru a intra in SIE. Ei recruteaza din toate facultatile si din toate domeniile. Am amic care a facut ISE la Iasi si l-au recrutat in anul 2. Facuse un test pe net pentru atentie si distributivitate fara sa stie ca asa l-au gasit. Vezi ca SRI are pe site un test de aptitudini care este public - transferabil intre serviciile de securitate nationale.