| KindKid17 a întrebat:

Termin clasa a 10a la profil mate info. As dori sa dau la politie mai departe. Sa ma transfer la filologie? Nu le am deloc cu informatica! Nici chiar cu matematica sau fizica. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Mai bine te transferi, pentru ca daca nu iti place profilul, nu are rost sa stai acolo pentru ca pierzii vremea. Cat despre transfer, ai terminat a 10-a tu trebuie sa ai media mare mare sau egala cu al ultimul elev din clasa pentru a intra la filo, si plus ca este posibil sa dai niste diferente. Iar daca vrei sa dai la Academie si ai conditie fizica buna, nu-i problema nu te pregati de acum, inca mai ai timp suficient.

| JulietteJokes a răspuns:

Transfera-Te si învață bine gramatică, istorie si engleza. Baftă! Si fa sport

| lulu03 a răspuns:

Daca zici ca nu te prea pricepi la materiile de profil, ar fi bine sa te transferi. Dar puteai da bine mersi si de pe mate-info, cu conditia sa inveti romana si istorie.