| BlackRose03 a întrebat:

Salut. Daca fac un an de facultate in tara(Afaceri/Management)ma pot transfera dupa la o facultate in strainatate? Sau trebuie sa raman in tara?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Fiecare facultate din lume are un site si o sectiune de International Students unde scrie daca accepta transferuri internationale si care sunt conditiile, asa ca gandeste-te ce facultati te intereseaza si verifica site-urile. Ma indoiesc ca te poti transfera din Ro in alta tara deoarece studiile, materiile, examenele de aici ar trebui sa fie echivalate, adica sa fie aproape la fel cu cele din facultatea din strainatate, ceea ce nu prea se intampla fiindca sistemele educationale sunt diferite. O alta optiune e sa aplici in strainatate direct de la zero, din anul 1.