| Anonimus1308 a întrebat:

Salut! Imi poate spune cineva care este programa pentru admiterea la medicina? Cam ce ar trebui sa invat si de ce carti am nevoie? Credeti ca este tarziu sa incep acum sa ma pregatesc avand in vedere ca sunt in clasa a11a si vrea sa dau la UMF Cluj? Am cautat pe internet si am gasit acest site https://meditatii-medicina.ro/......eganu-246/ si nu stiu daca informatiile sunt corecte. Multumesc mult!

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Buna! Eu dau la București însă îți voi spune ce știu happy. La Cluj îmi amintesc ca se da biologie din Corintul roșu de clasa a XI-a și chimie/fizica la alegere ( chimia e organica in principal dar parca are si parte de anorganica). Sistemul lor de notare e diferit, la grile pot fi una, doua sau mai multe adevărate.
Pe site-ul lor ar trebui sa apara și tematica( la București a apărut). Cărțile le publica ei pe site cu tot cu editurile de la care sunt.
Eu zic ca ai timp dacă ești a unsprezecea. Sa lucrezi și cărțile de grile de la ei căci grilele lor sunt de logica multă pe lângă toceala. Dacă stii manualele foarte eu zic ca ai șanse. De asemenea trebuie sa înveți sa te încadrezi in timp când rezolvi grile. Mulți știu materia însă timpul e problema happy. Succes!