| BucurDenisAdrian a întrebat:

Salut! Îmi puneți spune în ce document pot găsi informații legat de faptul dacă elevii unei școli militare sunt sau nu superiori soldaților?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus depinde de gradul avut, respectiv daca elevul are sau nu un grad militar mai mare decat militarul profesionist.

| BucurDenisAdrian explică (pentru Ioandelasal):

Pai ce grad militar sa fii avut daca doar din soldat sau civil poți să ieși sergent major

| Ioandelasal a răspuns (pentru BucurDenisAdrian):

Vezi gradele militare pentru SGP si afli.

| mODIN a răspuns:

Ca elev intr-o scoala militara ai zero autoritate de orice fel.

| MValentin a răspuns:

Dar nu este de la sine înțeles? rolling on the floor de cand niste elevi pot fi superiori a unor angajați in general?

| BucurDenisAdrian explică (pentru MValentin):

Pentru că este ciclu de învățământ superior alta pregătire alte informații nu se compara o pregătire de un an cu una de 2 luni chiar și cu experiență

| Ciprian09 a răspuns:

Tu ești elev sau ești deja ai contract cu MapN?