| JuAl a întrebat:

Îmi puteţi spune care este salariul de început al unui mecanic auto calificat şi al unui electrician auto calificat? Dar al unui electrician constructor calificat sau al unui stivuitorist calificat?

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Minimul pe economie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebările sunt potrivite pentru o economie comunistă. Noi suntem in capitalism (de-o vreme) și vorbind de salarii, sunt diferențe de la caz la caz (mari!)

| JuAl explică (pentru sierra1):

Dar ma refeream asa in general, aproximativ.

| sierra1 a răspuns (pentru JuAl):

Atunci vezi ce-a zis colegul panamax

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de firma unde lucrezi. Gasesti salariile medii cu o cautare pe Google, dar nu garanteaza nimeni ca vei primi aceiasi suma.