| GeorgeFlorin2003 a întrebat:

Salut! La ce facultăți din București pot fi admis la buget pe bază de dosar? Am media 7, 55 la bac. Pe langa facultatea de medicina la care pot intra pe baza unui examen scris, as vrea sa stiu daca pot fi admis la o alta facultate la buget, aceasta fiind a doua varianta in cazul in care sunt respins la medicină. Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La mecanică, la stiințe agricole și alte d-ăstea tari, sigur intri

| MariaEElena0505 a răspuns:

Hmm..stiu sigur ca la Peisagistica din cadrul Facultatii de Horticultura poti intra la buget. Cred ca poti si la altele sincer. Mai ales ca la unele se da 70% media bac si 30% la alegere o nota de la bac. Poate la ASE ai mai putea sau istorie. Insa poti scrie facultatea dorita alaturi de rezultate admitere 2022. Sigur trebuie sa gasesti ceva. Bafta la admitere la Medicina!