| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt clasa a12a si as vrea sa studiez medicina in Spania. Care sunt criteriile de admitere la facultate in Spania? Trebuie sa dau examen la medicina ca in Romania? Conteaza media la bac? Conteaza media claselor 9-12?

4 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Intereseaza-te intai de taxe.Iti va trece. big grin

| hardybyt a răspuns (pentru spy2o):

Am intrebat ceva si imi raspunzi altceva. Daca nu vezi pune-ti ochelari.

| Buburuză38 a răspuns (pentru hardybyt):

Ți-a dat un raspuns în limita bunului simț, ar fi trebuit să îi răspunzi pe măsură.
Și, pe bune, vrei să dai acolo la medicină și nici măcar nu știi în ce constă admiterea?

| spy2o a răspuns (pentru hardybyt):

Mai inteligentule care esti tu inteligent...tu stii ca aia fac imprumuturi in banca de zeci de mii de euro sa-si plateasca facultatea? Si partea cea mai faina este ca dupa ce au terminat facultatea isi dau seama ca nu le place de fapt. Dupa aceea lucreaza ca barmani si ca ospatari. Daca faci facultatea in Romania care e problema? Nu e "trendy"? Tu stii cati doctori buni a exportat Romania?