| Azt2405 a întrebat:

Sunt in cautarea unui job de web writer. Problema este ca nu gasesc pe nicaieri un site care sa plateasca pe articol. Urmez sa termin filologia si este pacat sa nu pot face niste bani cinstiti, deoarece am un vocabular destul de vast si stiu sa scriu un articol frumos. Va rog daca stiti vreun site care plateste per articol va raman recunoscator! Multumesc (pot sa scriu articole in engleza dar si sa traduc romana- engleza Engleza - romana)

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Salut
Iti inteleg sentimentul ca vrei sa faci un ban cnstit cu aptitudinile tale, si e normal.

Daca nua ai dat inca de site-ul http://www.jobber.ro/. te sfatuiesc sa incerci acolo. Au si ceea ce vreitu si sunt sigur ca vei gasi.
Insa, te mai sfatuiesc sa iti faci un blog free personal unde sa scrii 1 data pe saptamana macar. Articole relevante, intamplari. etc. Insa sa fie subiectiv, te ajuta mai mult

numai bine
http://visualeffect.org/

| Marrythenight a răspuns:

Mai bine du-te la facultatea de jurnalism happy sau fa-te traducator happy

| Arkhasas a răspuns:

Fă-ţi un blog dacă zici că te pricepi.
Dacă ai un vocabular dezvoltat nu înseamnă că o să ai şi succes.

| UserYO a răspuns:

Buna seara, vazusem pe internet un anunt cu site-ul www.thewomen.ro ca cautau colaboratori/copy writeri... verifica pe site-ul lor poate au vreo modalitate de contact