| Gherghisan_Ionut_1999 a întrebat:

am o intrebare, de curand am intrat la liceu si am ca profil Filologia, cu ce meseria ma aleg daca fac si facultate? Oare ii asa de rau profilul?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profilul nu-i rau deloc si vei deveni un mare intelectual.

| ReZiSTorr a răspuns:

Poti merge mai departe la politie, si eu vreau sa merg la filo, si vreau sa dau politie mai departe

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Nici un profil nu este rau daca esti la filologie te vei acasa pe romana si ramurile ei.Filosofie psihologie latina romana logica istorie.Si daca termini poti sa te duci pe orice meserie mai departe pentru ca nu conteaza profilul daca nu iti place in primul an si tie de exp iti place sa devii mecanic du-te la mate -info sau depinde ce vrei tu