| Puscasu_Emanuel_1990 a întrebat:

Salut TPU
As dori sa devin inginer proiectant dar nu stiu care e mai bine platit sau avantajos...
si daca se poate sa-mi ziceti si ce facultate si liceu ar trebui sa urmez si eventual si pe ce materii trebuie sa ma axez...

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Pentru inginer, o facultate din Politehnica. Orice liceu unde se face serios mate si fizica e bun. Ti-as recomanda unul cu profil de informatica, este foarte utila pentru ingineri. Ar trebui sa iti stabilesti un domeniu concret (electronica, automatica, mecanica etc.)