| adela67 a întrebat:

Salut TPU,
As dori sa urmez facultatea de jurnalism, insa oscilez intre fjsc unibuc si hyperion. Imi puteti da mai multe detalii despre jurnalismul la hyperion referitoare la modul de pregatire, practica, etc.
Va multumesc.

2 răspunsuri:
| aisha01eu a răspuns:

Nu sunt studenta acolo, insa pot sa zic din ce am mai auzit. La FJSC Universitate este mult mai ok dpdv al faptului ca este Univeristatea Bucuresti si nu una particulara. La un eventual interviu pentru un job, angajatorul se uita la facultate si de multe ori nu ia in considerare daca ai facut la privat (Spriu, Hyperion).

| adela67 explică (pentru aisha01eu):

Multumesc mult pentru raspuns.