| Alex115 a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa dau la pompieri si as vrea sa stiu care ar fi salariul de inceput si care sunt toate bonusurile si beneficiile daca as intra

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cateva aproximative vei gasi citind cele 2 linkuri pe care ti le las

un tabel aici https://www.igsu.ro/......202024.pdf

https://www.isubacau.ro/index.php/informatii-publice/venituri-salariale

restul informatiilor care sunt indexate pe google sunt din anul 2023!

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând tinerelule, dacă te interesează financiar meseria de pompieri, mergi la poliție, jandarmi, grăniceri.
Pompier nu e pentru oricine. Presupune riscuri, presupune sacrificii în viața privată, antrenamente permanente, chiar și după angajare.

| Alexandru1111199 a răspuns:

rolling on the floor cand va vad asa ratati ma...ba vere E VIATA TA, e cea mai importanta alegere din viata ta situ o alegi dupa salariu nu? Gandeste-te ca faci meseria asta toata viata daca n-o sa-ti placa sau nu vrei sa faci niste sacrificii viata ta o sa fie de cacao, ducandu-te in fiecare iz la job cu gandu sa termini mai repede tura..Ganditi-va ba mai mult decat bula asta de : hai ba ca iau 3000-4000 de lei si m-am realizat. daca gandesti asa vai de capu tau.

| Alex115 explică (pentru Alexandru1111199):

Coite,sunt perfect constient care sunt riscurile de a fi pompier, si ca vezi toate chestii posibile, eu am vrut asta de mic dar poate nu m-am facut inteles cand am pus intrebarea doar de bani

| Alex115 explică (pentru Alexandru1111199):

Astea fiind spuse, pe langa riscurile pe care stiu ca le implica meseria, da, vreau sa stiu si care sunt salariile

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Alex115):

Pai cat crezi vere ca sunt? Salariu cat sa nu mori de foamehee hee, intra pe Youtube cauta tavi pertea si vezi ca are omu fluturasi cu cat castiga pompierii, politistii, jandarmii orice om la stat.Da in orice caz daca intri acum pe la cat crezi tu ca se invart sumele?hee hee 2500-3000 de lei, nu te gandi ca ajungi tu sa iei 8000-10000 de leihee hee, am un unchi e de 20 de ani in sistem si ia pe la 4000, adica e pe premiza macar nu muncesti ca pleava pe 2000.

| Alex115 explică (pentru Alexandru1111199):

Cine te a mintit vere ca e intre 2500 3000 de lei laughing))))

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Alex115):

Da ma ai dreptate e vreo 4000 da care e stou? Ti se pare salariu mare sau ce? Aaa pe langa un nea ion caruia nu i-a placut scoala si a ajuns sa munceasca pe 2000 de lei da e mare.Da nu e mare in comparatie cu ce faci, cu riscurile la care te supui.

| Alex115 explică (pentru Alexandru1111199):

Da pe langa banii pe care ii primesc eu la munca este o diferenta si din nou am spus ca sunt absolut constient de riscuri