| LuigiRRO a întrebat:

Salut tpu.Recent mi-am deschis un canal de youtube si as dori sa devin mai faimos(in medie de 100-200 de abonati)ce as putea sa fac? Stiu ca faima vine cu timpul dar as dori sa aflu cum sa o acumulez.

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Cum sa o acumulezi? Pfu...Ce intrebare...
Daca nici la atat nu stii raspunsul inseamna ca mai bine nu te apuci.Dar ca sa nu fiu rau uite niste sfaturi

Fii increzator, daca vezi ca intr-o saptamana nu ai 100 abonatii nu inseamna ca trebuie sa te lasi.

Sa ai echipament decent(sa nu ai 4 frame-uri intr-un joc)

Sa ai calitate(Video, audio,)
Video-Rezolutia macar sa fie de 720p
Si thumbnail-uri sa ai, arata mai ok.

Audio-Sa ai un mic calumea.Ai putea edita un pic suntetul cu CMS8

Randeaza.

Sa ai un channel art.(pot sa iti fac eu unul...)

Posteaza des, cel putin 1 videoclip pe zi, si daca nu poti in fiecare zi, macar la 2 zile.

Sa ai originalitate, adica
nu te apuci sa filmezi minecraft, ca deja 100000 de oameni o fac mai bine decat tine.Incearca sa filmezi, ce nu a filmat nimeni pana acum, bine da nu filma zuma challange ca ii tampit.
Filmeaza cu un Screen Recorder
Recomand Action/Fraps

Daca esti Vlogger...

Sa ai calitate Video/audio

Sa randezi

Thumbnail-uri/Channel Art.

Sa editezi.

Sa ai echipament(Adica nu filma cu Nokia Distrugato-rul, cel putin o camera semi HD.

Sa ai o varsta mai mare zic si eu, adica
nimeni nu prea ar vrea sa vada un pusti de 10-13 ani vorbind dea' le lui.

Sa ai teme de discutat.

Pai sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Deja is prea multi youtuberi, youtube-ul e deja suprasaturat de asa ceva si toti se fac youtuberi cu pc-uri de cartof, daca vrei sa faci youtube lasa gaming-ul la o parte si fa comedie daca ai talent, lumea cauta asa ceva aparent...

| Gonrax a răspuns:

Să faci ceva original, nu provocări nebune sau minecraft

| Iunix a răspuns:

Primul pas ar fi să nu ai sub 14 ani. Nimeni nu se uită la un videoclip făcut de un puști cu vocea pițigăiată care joacă minecraft. În al doilea rând trebuie să ai un microfon bun, să se audă sunetul bine iar calitatea video să nu fie mai mică de 720p. Deci, ca un rezumat, ai nevoie de :
- calitate
-originalitate
-cantitate ( cât mai multe videoclipuri postate cât mai des )
- și nu în ultimul rând, carismă.
Unii youtuberi au prins la public prin carisma pe care o au, au acest dar de a atrage oamenii.
- încă un lucru ar fi să-ți pese de abonații tăi. Să le răspunzi la comentarii, să le arăți că-ți pasă de ei, să le ceri sfaturi și propuneri și pe unele chiar să le pui în practică menționând cine ți-a dat ideea respectivă. Încearcă să vi mereu cu ceva nou, pe partea de gameplay... e destul de greu, trebuie să fi original și să ai umor sau ceva special. ( de exemplu Codrin ).

| Iunix a răspuns:

Lasă aici link-ul de la canalul tău de youtube să vedem și noi despre ce e vorba și dacă îmi place o să mă abonez.

| Iunix a răspuns (pentru LuigiRRO):

Destul de interesant, m-am abonat, aștept episoade noi, nu neapărat gameplay big grin

| LuigiRRO explică (pentru Iunix):

Multumesc mult! Eu nu o sa ma axez pe gaming o sa fac mai mult.

| IseeVoices a răspuns:

Trebuie sa fii cat mai original, adica:
fara minecraft
fara provocari nebune
fara cs-go (la inceput dupa daca esti bun poti sa pui)
fara metin2
Cam atat.

| StefanFlorin1990 a răspuns:

Posteaza zilnic chestii interesanta, recomandat e sa fie surse propii si sa faci episoade.
Aboneaza-te si tu la alte canale ca si altii sa se aboneze la tine.
Da share pe cat mai multe site-uri de profil si de socializare.
Lasa comentarii si raspunde utilizatorilor pentru inceput.
Fa-ti cat mai multi prieteni.
Bafta