| RECHINU a întrebat:

Stie cineva ce trebuie sa fac(acte.)ca sa ma inrolez in armata americana? As dori raspunsuri concrete nu din auzite.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face o întrebare și la ambasadă!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Păi în primul şi-n primul rând: cetăţenie americană!

| KodrutZ a răspuns:

Cetatean american esti? Fie ca da, fie ca nu, e asa de greu sa folosesti Google? http://www.goarmy.com/

| YayuK a răspuns:

Tre sa fii cetatean american(adica pe langa cetatenie romana, sa ai si americana)! Apoi, in mod normal trebuie sa faci in SUA o academie militara.Dar nu te mai uita tu la filme cu armata americana ca e pura fantezie.Asa eram si eu acum cateva saptamani:vreau sa lucrez la FBI si o sa merg in Ungaria sau in Anglia la academiile de acolo. rahat pe varza, mi-am dat seama ca nu tot ce zboara se papatongue