| TomaKa1900 a întrebat:

Sunt clasa a VII-a si ma gadesc sa devint pilot de avion (marfa-persoane)

Conteaza la ce liceu mergi? Ce note trebuie sa ai? Conteaza si profilul?(as vrea economic)

Ce salariu are?

Vreau sa stiu ca sa am timp sa ma axez pe materiile necesare

Scuze daca am gresit categoria

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stii foarte bine matematica deci ai nevoie de un profil real.

| neutrino a răspuns:

Intrebarea ta e ...marfa! Aproape toti copii isi doresc sa devina aviatori, doctori etc, dar putin sunt capabili de asa ceva. In primul rand trebuie sa inveti bine, sa urmezi si sa termini cu succes un liceu bun, indiferent de profil si sa nu neglijezi sportul. Dupa aceea, poti da admitere acolo unde doresti tu. Succes!

| TomaKa1900 explică (pentru neutrino):

De invatat am invat bine ...In I-IV am avut nota 10, acum am V-VII cu premiul 2
Nu neglijez nimic, din potriva, fac si extra-curriculat
Sunteti sigur ca nu conteza liceul/profilul?

| Richard_Andrew_1997 a răspuns:

In primul rand ConteazaSa fi AS la matematica, geografie si geometrie, informatica( nu Power Point si porcari care se fac la scoala alte lucruri cum mult mai complexe) si multe altele si ca sa stii da conteaza la ce liceu mergi cauta un liceu de specialitate ceva in gen Mate-Info dar nu cred ca e bun profilul.
Ori cum sa stii ca ai mult de munca pana sa devi pilot, pe la 30 si ceva de ani ai sa poti pilota un avion mare gen Boing 747.
Sper ca te-am ajutat FUNDA?