| ŞasăCaiFrumoşi a întrebat:

Sunt pe clasa 7 si ma gandesc la ce liceu sa dau cand o sa termin a 8. Imi place foarte mult fotbalul (pe langa faptul ca imi place, joc si destul de bine). As vrea sa dau la un liceu sportiv, unde sa evoluez, dupa care mi-as dori sa joc la o echipa de fotbal, dar este foarte greu sa ajung la o echipa (din spusele altora) deoarece in mare parte ajung fotbalisti "nepotu' lui X", "varu lui Y" s.a.m.d si mie teama ca dupa ce termin liceul sa nu ajung nimic. Probleme de sanatate care mi-ar putea afecta cariera nu am. Nu prea vreau sa iau in calcul alt liceu decat cel sportiv, deoarece nu ma pot impaca cu gandul de a ma lasa de fotbal. Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| IuliaTeodora98 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa ai incredere in tine, si-ai sa vezi ca daca-ti place ceea ce faci si esti foarte bun chiar nu conteaza daca esti sau nu " nepotu' lu x"

| neutrino a răspuns:

Nu mai crede in spusele altora.

| EnescuEmiliaLavinia a răspuns:

Ai putea sa faci fotbal de performanta daca inca nu faci, si sa dai la un alt liceu fiindca dupa varsta de 35 ani nu veii mai putea sa joci la fel de bine.
Sau daca doar asta iti doresti, risca.
Funda?