| Anndrei13 a întrebat:

Salutare,am 18 ani și 8 clase și aș vrea sa mă fac paznic cu atestat dar nu știu dacă pot cu 8 clase. Mulțumesc și o zi faină!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paznic cu atestat?
De cand paznici au atestate?
Acolo trebuie sa ai CAZIER curat si sa fii verificat de politie, nefiind vorba de nici un atestat.

| MySwagIsTooDifferentMyBitchIsTooBad a răspuns (pentru Violleta2022):

"de cAnD aU PAzNiCii AtEsTaTe?" Fata, foarte multi angajatori cer acest atestat. Ca sunt unii pentru care detinerea atestatului nu este un criteriu obligatoriu, da, asta e adevarat. Dar iti ofera ei posibilitatea de scolarizare si calificare la locul de munca! Si tot iti iei atestatul. Am inteles ca stii multe dar abtine-te cand esti pe langa subiect.

| ioana748 a răspuns:

Da, poti. Iti trebuie minim 8 clase pentru a obține atestatul.
Mult succes,

| Dragobeta a răspuns:

Daca nu iti place munca, pune mana pe carte si fa-te domn.
Daca nu-ti place cartea, mergi la munca cu spinarea.

Mergi la firma care face cursurile si intreba.

| Dragobeta a răspuns:

@Violeta!
De cand am intrat in UE, NATO si alte... paznicii au dreptul (se numeste "drept" dar sunt obligati) de port arma. Pentru asta fac niste cursuri. Adeverinta de absolvire se numeste atestat. De acel atestat e vorba.

| SuNaM a răspuns:

Da. Minimul este 8 clase. Între timp cu putina experiența o să poți să devii și agent de intervenție dacă îți place. Dar nu te aștepta la cine știe ce salariu