| Anonim65564 a întrebat:

Salutare,am vazut ca la facultatea de info la Brasov se cere bac la mate,si eu nu dau asa ceva,am auzit ca se ia nota de la istorie,in locul celei de la mate, se poate intra si fara bac la mate pana la urma?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Condiții de admitere - Concurs pe bază de dosar:
- 50% Media de la examenul de bacalaureat;
- 50% Nota de la examenul de bacalaureat la Matematică sau Informatică, la alegerea candidaților
Criterii de departajare :
La medii egale, departajarea se face în
funcție de:
1. Nota la disciplina aleasă pentru admitere dintre cele două discipline de la bacalaureat (Matematica sau Informatica);
2. Nota la disciplina care nu a fost aleasă pentru admitere de la bacalaureat (Matematica sau
Informatica);
3. Tipul bacalaureatului (M1 prioritar față de M2)." - SURSA :
http://www.unitbv.ro/Portals/19/admitere/admitere2015/locuri%20licenta.pdf

Vezi şi Metodologia de admitere :
http://www.unitbv.ro/......sterat.pdf

NU scrie nimic despre BAC-ul la Istorie - deci, NU se poate înlocui proba cu cea de la Istorie!

Toate cele bune!

| Anonim65564 explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonim65564):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă!