| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cam cat de mare poti avea parul sa intri in armata ca soldat? Vreau sa mentionez ca am parul mare dar nu exagerat, în parti sunt tuns pierdut si sus il am mare, il am cret si il tin in fata nu dat peste cap, daca imi întind parul imi ajunge până la nas, dar cum am eu parul cret nu imi ajunge pana in ochi!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu conteaza cat de lung ti e acum parul si ce frizura ai!
In prima zi dupa inrolare oricum vei fi tuns "la 0 ".

| nyoentox2002 explică (pentru Bula):

Acum cica e altfel! nu e chiar 0

| Bula a răspuns (pentru nyoentox2002):

Tunsul "la 0" nu inseamna capul ras, ci o lungime scurta.

| mi25 a răspuns (pentru Bula):

Nu se mai tunde la zero. Regulamentul dde ordine interioara prevedea lungimea parului de 5 cm. Prevedea.

| Bula a răspuns (pentru mi25):

Un par cu lungime de 5 cm este periculos. Poate 5 mm.

| mi25 a răspuns (pentru Bula):

Nu 5 mm, ci 5 cm. Doar pe timpul stalinismului (ca a fost si asa ceva la noi in tara) se cerea ca parul sa fie tuns la zero la doua saptamani, deci si atunci depasea 5 mm. Pe atunci parul nu avea voie sa depaseasca 2 cm.

| florin926481f a răspuns:

Nu te tunde nimeni 0 dar nici asa lung cum il ai nu o sa accepte.

| Ciprian09 a răspuns:

Aia sa fie cea mai mare problem a ta, parul.intra întâi apoi o sa vezi ce și cum!

Întrebări recente