| razvangabriel96 a întrebat:

Salutare,care dintre facultatile astea sunt mai folositoare pe viitor ca luni ma duc sa ma inscriu si inca nu m-am decis, trebuie sa aleg doar 2 dintre ele,am fost pe profil uman in liceu. Electronica si Telecomunicatii(Electronica Aplicata), Mecatronica si Robotica, Economia comertului,turismului si serviciilor, Marketing, Management sau Comunicare si Relatii publice. Stiu ca unele dintre ele se axeaza pe matematica, dar ma nu imi e greu sa invat. Astept pareri si opinii!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Electronica si Telecomunicatii se bazeaza pe matematica serioasa, analiza matematica nu cred ca o sa iti fie tie asa usor sa recuperezi

| razvangabriel96 explică (pentru suntserios):

Care ar fi alea doua optiuni mai bune?

| suntserios a răspuns (pentru razvangabriel96):

Nu exista optiuni mai bune sau mai proaste... exista ce iti place tie mai mult, la ce te pricepi tu mai mult si ce te atrage pe tine mai mult.

| razvangabriel96 explică (pentru suntserios):

Ma adaptez la orice, asta vreau sa zic, eu sunt interesat ce se cauta pe viitor mai mult dintre astea!

| INside a răspuns:

Si eu merg la economia turismului, pentru ca am terminat liceu economic la turism si chiar mi-a placut. Depinde de tine, dar eu zic ca in turism o sa fie mereu locuri de munca daca nu aici, in strainatate sigur happy

| Unitedcompany95 a răspuns:

Alegerea este a ta, dar parerea mea este ca Telecomunicatiile, Electronica si Marketing-ul sunt cele mai cautate si se castiga salarii peste medie. Insa te sfatuiesc sa alegi una din primele doua facultatii, intrucat marketing poti invata din cursuri de pe net etc. Si poti fi angajat in marketing la o companie de telecomunicatii sau din domeniul electronic, absolvit aceste doua facultati si eventual cu niste cursuri suplimentare de marketing. Bafta!