| razvangabriel96 a întrebat:

Salutare,care dintre facultatile astea sunt mai folositoare pe viitor ca luni ma duc sa ma inscriu si inca nu m-am decis, trebuie sa aleg doar 2 dintre ele,am fost pe profil uman in liceu. Electronica si Telecomunicatii(Electronica Aplicata), Mecatronica si Robotica, Economia comertului, turismului si serviciilor, Marketing, Management sau Comunicare si Relatii publice. Stiu ca unele dintre ele se axeaza pe matematica, dar ma nu imi e greu sa invat. Astept pareri si opinii!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Electronica si Telecomunicatii, Mecatronica si Robotica, sunt de viitor, si se castiga relativ bine.
Dar totusi trebuie sa iti pui capul la contributie la aceste profiluri.

| razvangabriel96 explică (pentru OldSoul):

Stiu,dar nu ma sperie asta...o sa incer. oricum astea sunt variante de rezerva in caz ca nu intru la politie!

| OldSoul a răspuns (pentru razvangabriel96):

Mult succes si sa intri unde doresti.