| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde as putea face niste cursuri de initiere in php in Constanta gen (html, css, php, etc.)?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aici gasesti bazele

http://www.w3schools.com/

aici restul

http://www.php.net/manual/en/

| sheicu a răspuns (pentru suntserios):

Cursuri in constanta, nu cursuri online. mersi laughing

| suntserios a răspuns (pentru sheicu):

De ce ai vrea sa dai o groaza de bani si sa iti prezinte 5% din ce scrie in tutorialele alea?

| sheicu a răspuns (pentru suntserios):

Pentru a fi calificat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu da nimeni 2 lei pe calificarea aia, poate pe diploma de facultate, dar pe cursurile ale obscure nimeni. in industria asta conteaza ce stii, de aia se dau teste practice

| Public22 a răspuns:

Da, in Constanta. laughing

| lonewulf a răspuns:

Singura calificare serioasa cand vine vorba de HTML, PHP si SQL, e ZEND. Google IT. In rest e perfect valabil ce a zis @ suntserios. Ia de pe net documentatie si pune-te pe invatat/expermientat.De la cursurile alea singurul lucru bun e programa/cuprinsu`. Iti da o idee ce sa inveti.

Vrei sa fi Web Developer, incepi cu HTML, dupa CSS, dupa PHP (cu OOP) la care adaugi Sql. Apoi ceva Action script (Java)
Mai bagi si ceva cunostinte de Photoshop&Corel si cam aia e. Fi sclav la un patron 1-2 ani pe 400-500-600 de Euro, dupa care tai-o afara pe minim 3000 de Euro. Succes happy

| MisterJaguar a răspuns:

Si eu sunt tot din Constanta si la fel caut si eu numai ca eu nu sunt interesat de styling sau programare in sitte ci programare in programe si jocuri, daca vrei informatii si ajutor poti sa ma contactezi pe skype:cypuck Sunt mandru ca am gasit un pretendent tot din Constanta care vrea sa faca ceva.Am 14 ani si caut si eu curs.