| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si ma pregatesc sa intru la liceu. Ca meserie, am ales mecanic auto. Pentru asta am decis sa aplic la AR la Politehnica Timisoara cand voi ajunge la acea varsta. Profilul de liceu pe care l-am ales este Mate-Info + bilingv engleza, dar vreau sa stiu daca ma va ajuta mai mult un liceu cu profil constructii masini sau un profil tehnician transporturi / mecatronist?

Răspuns Câştigător
| nosferatu15 a răspuns:

Categorig, mate-info e pe baza de teorie, iar meseria pe care ti-ai ales-o necesita multa practica. Te sfatuiesc sa dai la profil de mecanica auto, pentru ca exista acest profil. Bafta si sa-mi spui unde ai intrat...