| IoanaIonuca a întrebat:

Sunt in clasa a 11a, profil economic. Nu stiu ce facultate sa aleg. Mi-ar placea tare mult pedagogie-educator, dar sunt salarii foarte mici. Apoi mi-ar placea stiinte-economice, sa lucrez la Anaf. Mi-ar mai placea si Medicina, dar e greu pentru ca eu nu mai fac bio, chimie, fizica. Ce ma sfatuiti? Si de la stiinte economice, ce meserii as putea sa am?

4 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Economist, contabil, manager, consultant bancar, agent vânzări.etc
Legat de asa poți face în cadrul facultății un curs de pedagogie care se face în paralel cu facultatea și în urma cursului ai posibilitatea de a preda în cadrul învățământului gimnazial obligatoriu.

| Pufoseniiee a răspuns:

Buna. Si eu vreau sa urmez facultatea de pedagogie-educator, si chiar daca sunt salariile mici faci ceea ce.ti doresti. Daca la tine conteaza foarte foarte mult salariul poti alege stiinte-economie, daca ai si urmat liceul Economic. Prin economie-stiinte poti ajunge contabil, bancar, etc.

| BlackOath a răspuns:

La orice facultate exista modul de pedagogie, deci asta nu cred ca e o problema pentru tine. Cat despre medicina, nu stiu ce sa zic... ai nevoie de foarte multa munca, si ar fi trebuit sa incepi deja de ceva vreme cu studiul si sa stii exact in ce oras mergi pentru ca admiterile si bibliografia difera, acum depinde si de cat de repede asimilezi cunostinte, asta-i clar. La stiinte economice nu ma bag, ca nu stiu despre ce e vorba...

| sarulesti a răspuns:

La ANAF intrii cu multe pile, daca le ai bravo tie. Succes