| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a 11a.Conteaza profilul liceului daca vreau sa dau la facultatea de Drept? Eu sunt la mate-info si nu cred ca ma ajuta.Pe ce profil sa ma axez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru facultatea de drept este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.
In rest nu conteaza profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| sierra1 a răspuns:

"Eu sunt la mate-info si nu cred ca ma ajuta" - de unde să știm inclinațiile tale. D-aci, dacă iei bacu - mergi mai departe unde vrei

(recunoaște că știai și tu asta dar ai intrebat așa, să fie...)

| Wr3nch a răspuns:

Pe niciunul ca nu le pasa. Conteaza ce medie ai la final si cat iei la examneul de admitere, daca se mai da.

| Catrice a răspuns:

Ținând cont ca nu se face gramatica în liceu, nu contează.