| MadalinaBesciu a întrebat:

Unde pot gasi subiectele de la admitere UMF Carol Davila? Ma intereseaza cele de la Farmacie. FUNDA!

3 răspunsuri:
| alina101 a răspuns:

Gasesti pe site ul facultatii ata subiectele cat si rezolvarile. Succes!

| weirdfirefly00 a răspuns:

Ca sa intri la Carol Davila trebuie sa te pregatesti destul de temeinic in sensul ca e destul de greu examenul si subiectele pot sa fie mereu noi, spre deosebire de alte orase unde mai este medicina. Normal totusi ca antrenamentul ideal e sa rezolvi cat mai multe subiecte si sa te obisnuiest cu tipul lor. Exista 2 carti cu exercitii, una de biologie si una de chimie publicate de universitate. Le gasesti de obicei la portarul facultatii, poate si pe internet. Cartile sunt foarte groase, contin grile pe capitole atat la bio cat si chimie cat si subiecte din toti anii, adica de la admiterile din multi din anii anteriori! Mult noroc.

| MadalinaBesciu explică (pentru weirdfirefly00):

Stiu ca este greu. Am cartile de exercitii atat la bio cat si la chimie, doar ca voiam sa vad ce subiecte s-au dat anul acesta