| RosuAndrey a întrebat:

Unde pot vinde actiuni?

6 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Încearcă pe eTorro să iei legătura cu un broker, găsești la secțiunea de contact. În principiu acțiunile se vând pe bursă, pentru că acolo găsești potențiali cumpărători țintă.

| RoCkKiD a răspuns (pentru siriusblack98):

Pe eTorro nu se transactioneaza actiuni ci CFDuri, nu-l mai trimite dupa cai verzi.
Daca detine niste actiuni si vrea sa le vanda are nevoie de un broker.

| siriusblack98 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Dacă erai cât de cât informat înainte să vorbești aiurea, ai fi știut că pe platforma eTorro există o secțiune de contact brokeri care se ocupă cu așa ceva pentru un comision mic.

| mihaela000ela a răspuns:

Depinde ce actiuni! ai certificat de actionar? unde?

| Whitesnake99 a răspuns:

Trading-ul nu e acelasi lucru ca detinerea de actiuni ca investitor / actionar

| Andreiutzu7777 a răspuns:

Acțiuni?