| anonim_4396 a întrebat:

Urmeaza sa imi depun dosarul la FACULTATE si nu stiu la ce sa aleg: management,
asistenta manageriala si secretariat,
administratie publica,
merceologie si managementul calitatii,
economia comertului, turismului si a serviciilor,
finante si banci
contabilitate si informatica de gestiune
Limba si literatura engleza si franceza

Pe ce meserie credeti ca se gaseste de munca si ca ma va ajuta mai mult sa plec in strainatate?
Nu ma pricep la matematica si dau de-o parte contabilitatea si finante banci, in schimb imi place romana si engleza.

1 răspuns:
| xunshu a răspuns:

Buna. Pai ai putea cu engleza/franceza. Te-ai putea face translator. Cu restul nu prea ai avea sanse. Mai multe sanse de plecat in strainatate o au cei cu medicina.