| Catalyna306 a întrebat:

Voi ce a-ti alege? Medicina dentara sau medicina veterinara?

7 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Medicina dentara, cu siguranta.

| LifeIsColour a răspuns:

Eu as alege medicina veterinara, este mult mai frumos, in special daca iubesti animalele.Sa fii stomatolog este cam scarbos si sper ca nu i-am jignit pe stomatologi,dar gandeste-te,stai cu mainile prin gura tuturor, nu poti stii ce fel de pacienti ai, poate vine un copil mic care tipa pana iti face capul calendar sau poate iti vine un pacient care nu s-a mai spalat pe dinti de 2 lunilaughing. Deci clar, as alege medicina veterinara:X

| Onn3 a răspuns:

Medicina dentara ca se castiga mai bine dar daca iti plac animalele te sfatuiesc sa mergi pe medicina veterinara pentru ca o sa ti se scarbeasca de pus si scos dinti

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Medicina veterinara as alege eu. Nu mi-ar placea sa lucrez la oameni in gura...E scarbos. Parerea mea...

| Loveyourself a răspuns:

Medicina veterinaralove struck

love struck

| beendone a răspuns:

Depinde si cu cat se plateste fiecare. Eu as alege mai mult cea dentara, pentru ca la cea veterinara, nu toti suporta sa vada cadavrele si cum lucreaza pe ele. Depinde si de caracterul omului.

| Catalyna306 explică (pentru beendone):

Sunt confuza.Eu m-as duce la veterinara da stiti, lumea rea. vorbe grele.Cei drep asa-i! castigi mai bine la dentara, dar si acolo numai daca ai noroc de bani la un cabinet si iti trebuie si minim 6 ani practica.Fiecare parte are dezavantajehappy