| MonnicaM a întrebat:

Hi,TPU! Ce aţi alege : medicina dentară sau medicina generală? De ce? happy

23 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Veterinara!
Toti oamenii isi iubesc animalele mai mult decat semenii.

| MonnicaM explică (pentru zdrangoi):

laughing Nu se aplică şi în cazul meu.

| zdrangoi a răspuns (pentru MonnicaM):

Si ca sa-ti raspund :
La "generala" ai mai multe oportunitati, specializari de ales.
La "dentara" umbli numai la "gura", ca sa zicem asa.
Depinde si ce esti dispusa sa suporti, ca si medic.

| BiuL a răspuns:

Generala ca-mi place mai mult, dar cred ca din cea dentara se castiga mai bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Medicina generala, pentru ca nu stiu suficienta chimie pentru a alege pe cea dentara, si nici nu mi-as dori.Mie mi-ar placea mai mult ceva pe radiologie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generala ca aia dentare e scarboasa.

| MonnicaM explică (pentru anonim_4396):

Şi cea generală poţi spune că este "scârboasă"hee hee

| Birlik65 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este scarboasa, nu este. ajuti un om, chiar si gratuit, daca este nevoie, a ajuta orice fel viata este lucru MARE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Birlik65):

Pai si prin medicina generala ajuti un om si aici nu era vorba daca ajuti sau nu era vorba ce am alege noi. Eu am zis ce as alege si am dat si un argument.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MonnicaM):

Intr-adevar dar parca nu asa de multhee hee

| KaterinaРомановский a răspuns:

Am ales generală și nu regret!winking

| MonnicaM explică (pentru KaterinaРомановский):

Super! In ce oras?big grin

| MonnicaM explică (pentru KaterinaРомановский):

Fain,si eu tot acolo as vrea happy. Bafta in continuare!

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru MonnicaM):

Merci! La fel!winking

| Birlik65 a răspuns:

Generala,cum s-a intamplat in Muntenegru,daca as fi medic generalist,cu siguranta as salva vieti,una este sa salvezi vieti,te simti altfel, nu neaparat erou, n-ai nevoie de asa ceva, dar simti ca ai un tel de implinit in fata lui Dumnezeu! SUCCES!

| Birlik65 a răspuns:

Baga-te pe generala, o sa ai cea mai mare satisfactie ca salvezi viata unui om!

| MonnicaM explică (pentru Birlik65):

Mai e ceva timp pana merg la facultate, insa vreau sa ma pregatesc din timp.Merci pentru sfathappy

| ahmet6 a răspuns:

Medicina generala,asta vreau si eu sa urmez,ca medic general este mult mai unsor sa iti gasesti un job si in tara si in afara dupa terminare,ca medic stomatolog este mai greu, vezi u daca nu stai prea bine financiar in sensul sa iti faci un cabinet, o faci degeaba, asa vad eu, si este si mai placuta medicina generala.

| MonnicaM explică (pentru ahmet6):

Da..marea problema la stomatologie este deschiderea cabinetului, iar daca nu ai bani, nu ai nicio sansa.Si daca vrei sa urmezi asta iti urez bafta!

| DeeaDeuTsa a răspuns:

Medicina generală pentru că poţi deveni mai multe să zic aşa faţă de cea dentară.

| Ancuutsa a răspuns:

Eu o sa dau la dentara.happy Mi se pare mai lejera sa spun asa.

| MonnicaM explică (pentru Ancuutsa):

Da,este mai lejera.dar, cum spuneam si mai sus, daca nu ai bani pentru deschiderea cabinetului, nu prea ai sanse. Oricum, bafta!happy