| hot99be a întrebat:

Am nevoie de niste idei cum as putea sa-mi decorez camera de ex postere sau alte chesti! dati raspuns cat mai repede

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Èu peretii mei i-am decorat fara prea mult efort.E usor sa-ti personalizezi peretii si nici nu e nevoie de mult timp sai bani. Poti sa decupezi din hartie colorata (A4 sau mai mare,mai gorasa sau mai subtire) sub diferite forme care iti plac (steluta,inima,craniu,dolar,etc etc) si sa lipesti in interior poze care iti plac,cu omameni,artisti,sau alte peisaje/chestii abstracte,sau sa scrii citate, poezii, cuvinte care iti plac si divewrse scrieri pe care tu sa le preferi.Sau poti sa faci aceeasi procedura cu hartia colorata dar sa-ti decupezi palmele tale, si sa le lipesti cu un scotch discret ca sa nu se vada.Astfel poti sa le dai jos oricand vrei si nu necesita mutilarea peretilor cu vopsea.Si poze cu tine, portrete de familie sau portrete desenate sunt binevenite.Eu mi-am decupat litere din foi A4 si am scris nume de trupe pe pereti.Sau ca sa nu vorbim doar de pereti,prin camera e bine sa pui si flori, cel mai bin in ghivechi, pe o masa sau intr-un colt de camera.Cu cat mai inalta si mai infloritoare, cu atat mai bine.Lumanari de diverse culori si marimi pot fi asezate in diverse locuri din camera si pe diverse rafturi sau vitrine. Obiectele simple sunt cele mai cautate, pentru ca poti sa personalizezi cat mai bine camera.

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu se mai poarta astfel de afise prin camera,adica au fost si ele la timpul lor.
Acum poti sa alegi ceva personalizat,dar renunta la ideea cu ziare,postere pe peretii,nu ma dau bine.
Paoti alege de ex,sa fc o fotografie dupa un poster si daca chiar iti doresti sa i faci o rama trendy pe care s o pui pe perete,dar poste simplu,never!
Cel mai fain ar fi, ca sa ti aduci pe cineva care se pricepe cat de cat la picturi pe pereti sa ti picteze idolul tau preferat, numai ca costa ceva.
Dar da super pe perete!
Numai bine!

| tinaHd a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa iti cumperi chestii care se agata gen un fluture mare il pui pe lustra, o oglinda cu un personaj care iti place tie sau cu obiecte frumoase,poti cumpara chestii care se pun pe perdea, si sunt lucruri care sunt fosforescente gen:o luna si multe stele pe pereti :*:*sper ca te-am ajutat, succes:*:*