| Jkjkjkjk a întrebat:

Am niste jaluzele verticale de tip NOAPTE ZI. Ele se distanțează destul de mult de geam si intra lumina mai ales cand rabatez geamul. Astfel mi am adus aminte ca exista niște obiecte din plastic care se lipesc cu adeziv de rama geamului, iar prin cantul acestora intra jaluzeaua, pentru a nu se mai distanța. Știe cineva cum se numesc acestea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi un canal de cablu PVC modificat, dar cred ca o greutate legat de artea inferioara al jaluzelei ar rezova mai discret problema.
Discuta problema cu mai multe cunostinte, care sunt "mult-maister"-i ai gasiti solutia optima pentru cazul tau!