| CalinaXandra a întrebat:

Ce părere aveți de electrocasnicele de la Pyramis?
Doar eu am avut ghinion sa mi se strice toate sau chiar sunt de proasta calitate? Am 6 electrocasnice și toate îs praf. Plita în primii 2 ani mi s-a stricat de 5 ori, hota are apucături de drujba, frigiderul îmi face gheață ceea ce nu e normal. Cuptorul cu microunde e praf din toate punctele de vedere, cuptorul nu încălzește deloc bine. Stau lângă o porție de pulpe la cuptor la 200° 3 ore laughing singura care încă nu mi-a făcut probleme e masina de spălat vase. Toate le-am luat noi acum 3 ani dar din primele luni au început figurile! Și la plita după ce am ieșit din garanția de 2 ani, s-a stricat pentru a 6a oara și a trebuit sa îmi cumpăr alta la prețul de 2000 lei cea mai ieftinalaughing am folosit-o de 2 ori și nu sunt deloc mulțumită de ea. Dar naiba m-a pus sa le iau happy

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Evident Pyramis e un brand low cost, nu poti avea mari pretentii. Eu in schimb am o gramada de electrocasnice mici si scule de la Heinner, care e tot low cost, dar stau mai bine pe garantii.

| Simpatic a răspuns:

Buna, nu am folosit produse de la ei, iar ce am vazut in comert de la ei, in anumite magazine fizice, au fost chiuvete produse de brandul asta happy
deci pe chiuvete sunt buniwinking
in rest nu pot sa nu te 'iau de urechi' si sa te intreb de ce ai ales acest brand cand vine vorba de hota sau masina de spalat, cand exista atatea branduri consacrate in acest tip de electrocasncie
Am de exemplu un frigider de la Samsung ceva de top la vremea lui, are 12 si nicio singura problema. a costat ceva atunci la vreme lui, dar este foarte bun
hota de la BEKO la fel calitativa
cu masinile de spalat, cel putin ultimile 2 nu am fost nici eu multumit! dar am explicat cu alte ocazii de ce nu este alegerea cea mai buna o masina de spalat rufe de tip "slim"

| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Masina de spălat vase e de la Pyramis cea pentru haine de la Samsung și sunt mai mult decât mulțumită de ea.
În bucătărie am ales sa mergem pe aceeași marca cu toate și se pare ca am făcut cea mai mare greșeală. Eu tot fan Samsung sunt

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

Daca era vorba de 1 singur produs electronic defect sau 2 produse din 6 in eu stiu 5-7 ani, mai intelegeam
dar 6 produse cu probleme toate de la aceasta marca...cred ca are destula relevanta in a afirma ca sunt o marca "slaba" acest Pyramis, nu?

| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Clar. Eram curioasa dacă a mai pățit cineva

| Anonima6775 a răspuns:

Înțeleg. Dacă ai probleme cu electrocasnicele Pyramis, te sfătuiesc să contactezi reprezentanța sau service-ul lor pentru suport și asistență. Mult noroc!?

| CalinaXandra explică (pentru Anonima6775):

Asta știam și eu, mersi! Întrebarea era alta.

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

Nu stie fata asta anonima care da copy-paste aici, ea foloseste softuri AI si crede ca se face utila astfel happy
e adevarat nici eu nu am fost prea util fata de cele intrebate, dar marca aceasta zic eu este mai putin folosita de noi romanii cand vine vorba de electrocasnice...

| CalinaXandra explică (pentru Simpatic):

Asta nu era cea cu pământul plat sau rotund? laughing

| Simpatic a răspuns (pentru CalinaXandra):

Ea este happy