| EuDelia a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu redecorarea dormitorului. momentan culoarea predominanta a peretilor e un portocaliu intens si as vrea sa o schimb. pe langa asta, am un dulap foarte mare, galben, care acopera un perete intreg. biroul e de aceiasi culoare cu dulapul iar patul e de o singura persoana. stiu ca, culoarea galbena a dulapului nu o pot schimba, insa as vrea ca in jurul ei sa revopsesc peretii camerei si sa redecorez putin. Va multumesc mult!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un contrast frumos ar fi rosul. De asemenea poti sa asortezi cu verde sau mov (se vede foarte frumos de asemenea).
Acum depinde de ceea ce iti place. Succes la redecorare si spor la treaba.

| LIN2010 a răspuns:

Paleta de culori este imensa,trebuie sa alegi ceva contrastant dar in acelasi timp sa fie si in ton cu portocaliul si galbenul, si nu in ultimul rand trebuie sa-ti placa tie nu altora. Dupa gusturile mele ar merge nuante de alb, verde, mov, rosu.Respecte