| Estera285 a întrebat:

Am și eu o întrebare dacă îmi poate răspunde cineva. Am un hamster de câteva zile e fata și are mai puțin de o luna dar nu prea bea apa sunt zile în care nu am văzut-o ca bea, deși m.am uitat la ea foarte des. Îmi puteți spune de ce nu bea apa? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti-as putea recomanda sa mergi la un cabinet veterinar din apropierea zonei in care locuiesti, poti intreba acest lucru, nu costa nimic sa intrebi un specialist!

| mODIN a răspuns:

Rozatoarele, in general, am vazut ca nu prea au nevoie de atat de multa apa ca alte animale. Un prieten de-al meu avea un porcusor de Guineea si mi-a zis ca ii da doar varza/salata/iarba/frunze, dar apa nu, ca isi ia toata hidratarea de care are nevoie din alea. Daca el are apa si nu simte nevoia sa bea, nu cred ca e neaparat un motiv de ingrijorare.