| Gvadrian a întrebat:

As dori sa termin interiorul unei camera,am geam și atâta, nu e tencuita nu are sapa,as vrea sa aflu de ce materiale as avea nevoie pentru a reuși sa ma mut in ea,sa ajung la pereți vopsiți, prize, tavan sapa sa fie gata...ce materiale am nevoie pentru toate astea

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nevoie de bani multi sa o faci, deoarece materialele de constructie sau scumpit si manopera la fel, ia legatura cu un zugrav cheama l si el iti va masura casa si ti va face lista cu materiale gresie faianța vopsea lavabila sacii de adezivi pentreu gresie, si vezi citi bani va vrea el sa iti faca casa boboc. pentru o camera nu te va costa foarte mult.

| adryang78 a răspuns:

Dă-ne mai multe detalii. Din ce material(e)este construită? Cărămidă arsă, BCA, bolțari? Din ce spui se înțelege că nu are tavan. Sau are? Ce destinație urmează să aibă? Dormitor, living? Ce fel de mobilier urmează să folosești, vor fi și corpuri suspendate? Fiindcă varianta de finisare cea mai rapidă ar fi cu rigips, dar dacă vei avea corpuri suspendate n-o să fii prea sigur că stau pe un perete din rigips, deși există mai multe tipuri de prindere. Suprafața?