| AndaluziaM a întrebat:

Buna all ai vrea'sa stiu cum instalez un boiler de apa electric urgent! argumentati!

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

In primul rand trebiue sa alegi locul unde vrei sa-l montezi, apoi trebuie realizate racordurile de apa rece - apa calda, iar apoi circuitul electric din tabloul de sigurante, realizat cu o sigurantan diferentialade 16 A si 0, 03mA, si o priza cu impamantare de 16A, deci e simplu, dar daca nu te descurci cheama un electrician si un instalator.Succes

3 răspunsuri:
| oAaaNaa a răspuns:

Angajeaza pe cineva!

| Zapkitu a răspuns:

Foarte simplu, boilerul are 2 texi, prima o combini cu sursa de apa, si a 2-a cu tevile din casa. BAFTA!

| niculita4tpu a răspuns:

Nu l-ai cumparat cu instructiuni? Daca nu ai manual, mai bine cheama un expert. Eventual intrebi administratora/ul, o sa-ti recomande pe cineva sau te trimite la vreun vecin care are deja boiler asemanator cu al tau si el iti va recomanda