| tinasong a întrebat:

Am in camera parchetul si mobila de cires, in afara patului care e ceva mai vechi si are o culoare mai inchisa. stie cineva daca exista vreo metoda de schimbare a culorii in afara de lacul pentru lemn? ma gandesc daca exista ceva asemneni tapetului sa pot aplica pe suprafata lemnoasa a patului. multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Exista autocolant, in diverse culori si imitatii de texturi.Bine ar fi sa te ajute cineva sa-l aplici, se cam fac cute si se prind mici goluri de aer care arata ca niste gogosici( se inteapa cu un ac, se preseaza si iese aerul). Spor!

| tinasong explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru raspuns, dar sti unde as putea gasi asa ceva?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru tinasong):

Practiker,Baumax,Obi,Bricostore si alte magazine de genul asta.

4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Buna! Exista la librarie un fel de scotch, o banda adeziva cu model de lemn, dar e destul de scumpisoara. Vezi poate gasesti la librarie.

| prisacarul56 a răspuns:

Nimic nu adera perfect la lemn in afara unei solutii lichide. Exista lazuri speciale de diferite nuante in functie de specia lemnului care se aplica usor prin pensulare sau pulverizare.Un ajutor vei putea primi si din partea celor din raioanele specializate ale magazinelor tip Ambient, Practiker, Metro, Baumax, Dedeman.Nu vei multumita de rezultatul obtinut daca folosesti folii autoadezive.