| mellisa_1721 a întrebat:

Buna am si eu un metis de shih-tzu cu bichon si saptamana viitoarear trebui sa aibe 6 luni.acum problema e urmatoarea eu vreau sa o duc maine sa ii fac vaccinul.problema mai grava este daca nu miau spus stapanii varsta corecta o va afecta vaccinul? ii poate face rau?

2 răspunsuri:
| mellisa_1721 explică:

Chestia e ca nu are nimic daca il fac mai repede? nu stiu ce varsta are exact eu zic ca are 6 luni dar poate avea 5 sau stiu eu. voiam sa stiu sa nu pateasca ceva.e vb de vaccinu de 6 luni.

| bybybby a răspuns:

Pai nu ti-au dat un carnet de sanatate?
Acolo sunt toate informatiile despre de vaccin a facut si ce nu.
In mare parte nu ar fi o problema daca i-l faci putin mai tarziu.
eu am uitat sa i-l fac pe cel de 1 an si 6 luni si i l-am facut la 2, fara efexte adverse.