| anonim_4396 a întrebat:

Am un living nu foarte mare care este si hol(intrare), living propriu zis si bucatatie+loc de luat masa, toate astea in aprox. 18 m patrati. Vreau sa scot bucataria afara pe balcon sau pe terasa, ca asa e numita, pt ca e f mare 12 m patrati. Balconul l-am impartit in 2 jum balcon vreo 4 m restu a ramas loc de bucatarie. Intrebarea mea: cum trebuie sa procedez sa fac planul realitate? Am nevoie de ceva autorizatii? Nu vreau sa daram sa scot nici sa pun niciun perete decat sa scot curentul, gazul si apa menajera in balcon.plus termopane, finisaje...astea le stiu, evident, ma intereseaza partea cu hartoage si un pret estimativ al lucrarilor. Mersi!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la primarie la serviciul urbanism. Acolo vei primi toate informatiile necesare.