| DjSannan a întrebat:

Buna as dori o informatie daca se poate, am un televizor si un cablu tv ( televizorul e din generatia mai veche) acum mi-am mai luat un televizor tot asa si as dori sa stiu ce ar trebui sa cumpar pentru celalalt televizor ma refer ca si cablu de tv pentru ca eu am doar unul, l-am pus in cealalta camera exista ceva mufe sau nu stiu daca ma puteti ajuta deci in principiu vreau sa mearga amandoua televizoarele dar eu am doar un cablu tv

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Iti cumperi un spliter ca asta (1 intrare, 2 iesiri):
http://www.mivarom.ro/......ass-p-8424
Mai cumperi si o bucata dd cablu la fel cum ai acum pentru al 2-lea televizor.
Spiterul, de regula vine si cu mufe pe el. Daca nu are, cumperi 3 mufe mama, care se potrivesc la el. Cauti prin magazinele din zona. Cablul principal il bagi la intrare si de la fiecare iesire pleci la fiecare TV in parte. S-ar putea ca la unul din TV-uri sa se vada mai prost unele canale. Daca e asa, te duci la cei de la care ai cablu si ii chemi, ca sa-ti regleze semnalul. Nu te costa nimic, dar unii mai cer 10 lei.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Te duci frumos in magazin si explici situatia si va sti ce sa iti recomande.
Eu asa am facutwinking
O zi frumoasa sa aihappy

| CISCO a răspuns:

Spliter 2 iesiri pentru ca ai 2 televizoare si cablu masori cati metri liniari ai de la sufragerie in dormiror unde al instalezi spor la treaba.