| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa îmi schimb parchetul camera are 3, 40 lungime și 3, 30 Lățimea, un pachet are 1, 8457 m2 cât costa sa îmi pun parchet in toată camera?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde si devlatimea placii de parchet. Esti foarte aproape de 6 pachete, dar daca ai pierdere pe latime, vei avea nevoie de 7 pachete.
Nestiind pretul pe mp sau pe pachet, nu putem sa iti apunem cat costa.
Atentie mare, multi uita sa isi socoteasca si accesoriile: plinta si accesoriile ei, folie/polistiren, profile de trecere, masca pentru tevi samd).

| sierra1 a răspuns:

FĂ UN calcul: 3, 40x3, 30
apoi imparti la 1, 84...
apoi inulțești cu cât costă un pachet de parchet
apoi te cauți in buzunar să vezi dacă ai banii ăia

sper că te-am ajutat că la "pus", nu mă pricep

| mihai69 a răspuns:

Ai nevoie de vreo 7 sau chiar 8 pachete.
Prețul e în funcție de calitate, grosime, magazin etc.
Plus accesoriile, cum bine a subliniat altcineva. Și, desigur, manopera, dacă nu îl pui singur(ă).